8 Mart 2011 Salı

Aklımı aldılar!

Bilog kendimi bok gibi hissediyorum. Fındık kadar aklım vardı onu da böldüm dağıttım 3 parçaya. Birisi eski nişanlımda, birisi daha size bahsetmediğim Libya Fatihi bi elemanda, kalanla da ben idare ediyorum işte; işemek, yemek yemek, karşıdan karşıya geçmek gibi eylemler için.

En son 4 yıl önce gördüğüm al yanaklı çıtır eleman gitmiş 30’larında, karizmatik, afrodizyak hissi uyandıran bir eleman olarak dönmüştü Libya’dan Libya Fatihim. Aceleye gelen bir nick oldu kabul ediyorum.  Bu elemanla garip bir ilişkimiz var. Sadece ten uyumu  diye geçiştirmek istemiyorum durumu, çünkü baya baya muhabbetimiz de vardır kendisiyle. Lakin bu elemanın her dokunuşu Bertolucci filmlerindeymişim gibi hissettiriyor bana. Yanında dokunmatik oluyorum resmen, dudak yetmezliği yaşıyorum ben daha ne diyim. O da hoşlanıyor benden biliyorum lakin onun hisleri sadece bu boyutta. Benimse kafamı çoktan allak bullak etti farkında değil. Konuşabildiğiniz, senkronize gülebildiğiniz ve üzerine teninin kokusuyla dahi içinizin titrediği bir insanla sevgili olabilmeyi düşünmek ayıp mı?  Bana böyle hissettiriyor işte. Dolayısıyla sınırlarını onun belirlediği bir alan içerisinde duruyorum öylece.

Aklımın diğer bölümünü işgal eden zat-ı muhterem ise eski nişanlım. ‘Y.raama görüşürüm’ lafımı itinayla yutup bu haftasonu görüştüm kendisiyle. Aradan yıllar geçmiş değişmişiz tabi ikimiz de. O bir de üzerine başarısız bir evlilik ve 3 yaşında bir kız çocuğu eklemiş. Ara ara o eski zamanlardaki hallerimizin kırıntısını gördüm allah için. Yine de o yabancılığı atamadık geçirdiğimiz 2 tam günde. Göğsüne kafamı yaslayıp kalbinin ritmiyle daldığım uykuların huzurunu aradım ama güpgüp sesiydi duyduğum, UYUYAMADIM! Ama üşüyen ellerimi eskisi gibi avuçlarının içine alıp nefesiyle ısıttığını gördüm ya, MUTLU OLDUM! 2 saat boyunca sırtındaki doğum lekesini alakalı alakasız şeylere benzetip güldüğümüz ve üstüne öpe koklaya sevdiğim zamanları aradım durdum, ama kapkara bir doğum lekesinden başka birşey GÖREMEDİM! 

Onu uğurlarken bir daha göremeyeceğimden adım gibi emindim. Beraber adalara yapacağımız motorlu seyahatimiz, limonlu bahçedeki kahvaltımız, her gün başka bir sahil şeridinde uyanma planlarımız trene bindiği andan itibaren yalan olmuştu zaten, biliyordum. Dün ise uzun zamandır hiç olmadığımız kadar açık konuştuk birbirimizle.

'Hayatım boka sarmış durumda, ne istiyorum ne yapacağım hiç bir fikrim yok. Kendim için birşeyler yapmak istedim ve bunun için Ankara’ya geldim seni görmeye. Eskisi gibi hissettim yine içim kıpır kıpır oldu seninleyken, fakat bir o kadar da pişman oldum. Çünkü kızımı özledim. Üzgünüm ama ben artık hayatımı kızıma adayacağım. Seni üzmek istemiyorum. Fakat ayrı şehirler, yine aynı uğraşlar fazla gelecek bana. Zamanını almak istemem' dedi.

İt gibi biliyordum 1 sene sonra 2. evlililiğinin haberini alacağımdan. Ve adım gibi de biliyordum kendisinden yaşça küçük ama oral konusunda yeteneği büyük bir hatun kişiyle evleneceğinden. 'Anlıyorum' dedim. 'Haklısın' dedim, bir de mutluluklar diledim.

Tez zamanda tekrar toparlanacağım, hayatıma teğet geçen tüm erkeklerin yedi ceddine sövüp, rakı masamda hepsini meze yapacağım. Kadehimi de benim gibi tutunamamış tüm kadınlara kaldıracağım.     

22 yorum:

Aydedeye havlayan dedi ki...

eski sevgilileri, nişanlıları her türlü eskiyi boşver derim! Libya fatihi bana pek eğlenceli geldi. Onunla güzel zaman geçer gibi :) geçmişe dönmeyelim bea!

sanitabant dedi ki...

dönmeyelim haklısın aydede, lakin Libya fatihi de beni geleceği olarak görmüyo ki:((

Hayal Meyal dedi ki...

işin zor gerçekten :/ ne desem bilemedim ki şimdi. Eskiden yeni olsa restorasyon olur bence bu konuda anlaşalım :))

Leah dedi ki...

Sanitam cancağzım Ankara'ya gelicem 2-3 haftaya, ben orda bakınıcam sana Ankara bebelerinden, rahat ol sen! :D

sanitabant dedi ki...

Restorasyonlar da asla aslının yerini tutmaz dimi hayal?:) öyleyse anlaştık

Leah şekeri ben hadi alıştım burdaki bebelere ama sen dikkatli ol kuzum:)hayırdır ne işin var ki buralarda?

Leah dedi ki...

Hayatımın merkezine bi adamı oturtuverdikten sonra ölümüne boşladığım eski bi dostum var Kara Harp'te, ona gidceğim asıl.

Bi de bloggerda çok tatlı bi kızla tanışmıştım, onunla da görüşeceğim. Belki senle de bi kahve içeriz ha? Oha, resmen randevu ayarlıyorum kendime şu an dskfjsldkf :D

Aydedeye havlayan dedi ki...

oo bi dakika konu Ankara ise biz de ankaralıyız :) hmm düşünmeye başlayım ben du bakalım :) o beb olmaz hmm bu bebe belki döncem tekrar.

sanitabant dedi ki...

:))bi ankara döneri ısmarlarım artık sana leahcım, valla çok sevinirim

bekliyorum aydede:))

Nida Ersin dedi ki...

Pişttt bize yer yokmu gönl tahtında santi, hem kör hem topalım ama, atlayıp Uçağa gelebilirim, üstelik dönner-leride çok sevyom, yarım dullarıda kıskanıyom, santi bırak şu aşk öykülerinide "hadi dönelim fabrika ayarlarına" iyimi ettim bunu dimekle? bilmiyom ne dediğimi lan şaka işte ana gari! akşamdan kızgınım dns ayarlarım bozuk bilyon yaa!
Opiyom rakı kokan çilek regini:((

sanitabant dedi ki...

ayıpsın nida istediğin döner olsun, cici piknik bana çalışıyo zaten:)
rakı kokan çilek renk de enteresan olmuş hani:) saolasınnn

Joey Potter dedi ki...

Eski nişanlıdan cacık olsaydı zati 'eski' olmazdı :)) Nereden baksan elinde kalıyor adam. Başarısız bir evlilik çocuk falan. İyi olmuş gittiği. Zaten sende gitme kal bu şehirdeye bağlamamışsın. Libya Fatihi ile düşünmesen fazla, geleceği sallasan sadece kendini iyi hissettiğin o zamanları düşünsen yetmez mi? Ama kadınız beklenti tavan yapar değil mi? Üstüne bir de aşık olursun toparlayamayız seni sonra blog camiası olarak :) Bence Libya Fatihi sana iyi gelebilir. Totem falan yapsak mı sana aşık olması için :D Büyüler-dualar işe yarar mı acep :) ??

Modafobik dedi ki...

Derhal toparlaaaaaan!
Herkes arada bocalar, ama heeep boşa, bir an önce kavuş bize, stop. :)

sanitabant dedi ki...

joey her türlü büyüye, koca karı yöntemlerine, ağaçlara çaput bağlama atraksyonlarına sıcak bakıyorum inan:))) bi el atın be annem, sevaptır:))

modafobikcim bu akşam güzel bi rakı içicem, dediğim gibi beni sevemeyen tüm adamların yedi ceddine sövüp güzelleşicem, yarına pamuk gibi devam edicem :)

Adsız dedi ki...

adı üstünde eski eskiler eskiyiceee bu kadar basit ;))

davet etmediğiniz için teşekkürler :)))) zaten dönerin kralı var burada :)))
Ahmet

sanitabant dedi ki...

Davete gerek mi var Ahmet, cici pikniğe gidip sanita hanımın hesabına yaz bakem yarım ekmek desen yeter:))

Dönerin kralı nerde varmış merak ettim?:)

Adsız dedi ki...

cici pikniğe gidipde bu şekilde dediğimde bütün bulaşıkları yıkatmazlar dimi bana :))))
söylemem sır sonra adamlar daha cok kazanmak için döneri bozarlar fabrikasyona döner ;)))

Ahmet

Nida ersin dedi ki...

Tatlım! Hafta içi Ankara'ya 5 günlüğüne geldim Çankaya'da işlerim vardı, cumatesi Kızılay'daki Cici Pikniğe uğradık manita ile beraber, selamınıda söyledik. Hesap kabarık geldi. Yoksa "exstra" beni soranlara ıhılayın mı dedin. doğru söyle kız:)))

sanitabant dedi ki...

manitanın yanında hesabı başkasına mı yıkmaya çalıştın nida??? direkt ayrılık nedeni valla ben sana söyliim:)

Nida ersin dedi ki...

Ah!! canım nerde bende o şans, keşkülem öyle bişey olsa, damla sakızı gibi yapıştı bırakmıyor kuyruğumu:)sonra ben hesaptan korkmirem ki?sevdadan korkirem:S

ve postunu beklirem bakim neler yazacasun:'(
öpenize...

Joey Potter dedi ki...

Neredesin sennnnnnn?

sanitabant dedi ki...

geldim:)

Nida ersin dedi ki...

yuhhh sana anca 1 ayda zor zor gelebildin cici kız:)